Duzy Baner drony

Falcon 8

Falcon 8 Dron Falcon 8 to wirnikowiec skonstruowany na potrzeby inspekcji wizualnych, monitoringu wizualnego oraz pomiarów kartograficznych, co uzależnione jest rodzajem sensorów, w które możemy wyposażyć UAV Falcon8. Falcon 8 oferuje wysoki poziom uniwersalności w stosowaniu poprzez możliwość wykorzystania systemu w małych obszarach i trudno dostępnych miejscach, gdzie wymiary wirnikowca stają się kluczowe w procesach inspekcji obiektów.

Dzięki zastosowaniu najlepszych sensorów w swojej klasie, systemu aktywnego tłumienia drgań kamery oraz kompensowaniu ich, Falcon 8 doskonale sprawdza się w projektach małoobszarowych oraz inspekcji do 35 ha, gdzie wysoka rozdzielczość obrazowania, małe wymagania co do miejsca startu/lądowania oraz możliwość obrazowania ukośnego jest podstawą efektywnego prowadzenia projektu.

  • Praca na każdym terenie − dzięki systemowi pionowego startu i lądowania możliwe jest wykonywanie lotów w obszarach, gdzie do tej pory było to trudne lub niemożliwe jak np. obszary gęsto zadrzewione, ciasne przesmyki między nieruchomościami itp.
  • Strumieniowanie video − operator systemu Falcon 8 otrzymuje do kontrolera obraz na żywo co pozwala na precyzyjne zebranie danych z miejsc trudno dostępnych, np. precyzyjne nakierowanie obiektywu aparatu przy fotografowaniu stelaży stalowych mostów.
  • Mnogość zastosowań − dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań do zbierania danych (aparatu fotograficznego, czujnika podczerwieni, kamery video) rozszerza się funkcjonalność systemu.
  • Praca wewnątrz oraz na zewnątrz − Falcon 8 nie potrzebuje pasu do lądowania ani startu, dlatego możliwa jest praca także wewnątrz hal przemysłowych np. do inspekcji instalacji.
  • Latanie z silnym wiatrem − system doskonale radzi sobie z porywami wiatru dochodzącymi do 15 m/s co sprawia, że w planowaniu prac w mniejszym stopniu jesteśmy zależni od warunków atmosferycznych.
  • Aparat w jednej z opcji − wysokiej jakości aparat fotograficzny Sony A7R, który oferuje 36,4-megapikselową matrycę CMOS Exmor, może pracować z maksymalną czułością ISO 25600. Żadne warunki oświetleniowe nie są mu straszne.